Częstochowa - środa, 12 grudnia 2018.  

Słowa kluczowe:

kawiarnie Częstochowa, kawiarnia, kawa, dobra kawa, kawy, kawy smakowe, rodzaje kaw, herbata, herbaty, kawiarnie w Częstochowie

 

Zerknij do kilku działów z ofertami pracy: praca Mikołów, praca Lubniewice, praca Prudnik, praca Brzeg, Sprawdź też aktualne oferty pracy w dziale: praca Czarnów. Zapoznaj się koniecznie z ofertami pracy w okolicy naszego miasta Częstochowy: praca Bełchatów, praca Radomsko, praca Wieluń, praca Myszków, praca Lubliniec, praca Kłobuck. Najlepiej, gdy będziesz zaglądał tu codziennie.

O piękny wygląd dba teraz medycyna estetyczna, oferująca takie zabiegi jak botox, sculptra, peelingi czy mezoterapia.

Dane kontaktowe
Filmik

Czas na Herbatę - Cafe Belg
Al. NMP 32
(wejście w bramie, prawa oficyna)
dzielnica: Śródmieście
Częstochowa

Godz. otwarcia:
Pn. - Sob.: 10.00 - 24.00
Niedziele: 15.30 - 24.00

Kontakt:
tel: 034 3611324
e-mail: cafebelg@op.pl
http://www.myspace.com/cafebelg
www.cafe-belg.czewka.pl
www.herbata.net
Przy kontakcie telefonicznym,
prosimy powołać się na serwis Czewka.pl

 
Opis
Zdjęcia

W herbaciarni panuje wyjątkowy klimat. Jest taki, że aż chce się siedzieć. Lokal ma wystrój stylowy: parkiet, meble, oświetlenie, pianino w kącie, bibeloty...

Znajdziemy tu ponad 100 rodzajów herbaty - czarną, białą, zieloną. Znajdziemy też susz owocowy i zioła. Znajdziemy mieszanki specjalne na problemy ze snem, odchudzanie, trawienie, dla karmiących matek i dla dzieci (bez kofeiny i garbników). Stajemy przed półkami pełnymi opisanych puszek. Od razu pomaga nam personel, który o herbatach wie wszystko. Wystarczy zdradzić, co się lubi.

Herbata kupowana do picia na miejscu kosztuje 4,5 zł za pojemny gliniany dzbanuszek. Pije się z czarek albo kubeczków. Ceny tej na wynos wahają się od 5 do 21 zł za 50 g.

Napijemy się tu również mielonych na miejscu kaw - klasycznych albo aromatyzowanych (5 zł i 5,50 zł, na wynos 6 - 23 zł).

Zupełnie inna opowieść to ciasta. Wszystkie ciasta są domowej roboty i są podawane jako mini desery z owocami sezonowymi, bitą śmietaną i polewą czekoladową. Przepyszne są : lizetka, przekładaniec miodowy z orzechami, tiramisu, szarlotka na ciepło i sernik.

- W herbaciarni przynajmniej 2 razy w miesiącu możemy wysłuchać muzyki na żywo (folk, jazz, elektronika). W stałym repertuarze jest hiszpańsko-kubański projekt "Sumaluche" (raz w miesiącu) grający muzykę spod znaku Buena Vista Social Club oraz rodzinny projekt "Jaźna". Odrębny temat to koncerty muzyki elektronicznej, które zyskały już wydżwięk w całej Polsce (patrz. www.etalabel.com). Jest to autorska muzyka elektroniczna z naciskiem na ambient organiczny, skupiająca się wokół kompozycji częstochowskiego twórcy Grzegorza Bojanka. Artysta zaprasza gości z Polski i zagranicy, aby wspónie stworzyć niepowtarzalne widowisko dżwięku.

    

    

 
Dodatkowe informacje
Mapka dojazdu

W herbaciarni spotkamy muzyków (np. Rażonych Piorunem), malarzy, poetów...

Rezerwacja stolika: 034 3611324 (indywidualna)

Ilość miejsc siedzących: 30

Przykładowe ceny:
- herbata - 4,50
- specjały herbaciane - 5 (herbata biała, kwiat miłości lichi)
- kawa biała, czarna - 5
- kawa aromatyzowana - 5,50
- cappuccino - 5,5
- late - 6
- piwo carlsberg i okocim - 5,4
- grzane piwo i wino - 7
- wino - 6

Dojazd komunikacją miejską:

- autobusem: praktycznie każdym (ścisłe Centrum)
- tramwajem: 1, 2

O serwisie | Reklama | Współpraca | Prywatność i regulamin | Mapa serwisu | Kontakt           Copyrights © 2006-2018 Czewka
Hotel Częstochowa | namioty wędkarskie | woblery | parasole wędkarskie | torby wędkarskie | sprzęt wędkarski
nieruchomości Cedynia | nieruchomości Lubniewice | nieruchomości Gryfów Śląski | nieruchomości Kolonowskie | nieruchomości Czarny Bór